W służbie prześladowanym – Open Doors

W naszej Parafii gościliśmy, 27.09 br., Macieja Maliszaka – Koordynatora Służb Prelegentów, pracowników organizacji „Open Doors” – w służbie prześladowanym. Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć jak poważne są problemy w innych krajach i jak bardzo są prześladowani chrześcijanie z powodu Jezusa Chrystusa. Mogliśmy też wysłuchać szerszego wykładu na temat błogosławieństw Jezusa, w których jak przekonywał pastor Maciej odnajduje się zapowiedź cierpienia za wiarę.Na stronie organizacji czytamy:

„Open Doors niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom w ponad 60 krajach na całym świecie. Jest to możliwe dzięki wsparciu tysięcy chrześcijan z „wolnych” krajów a także dzięki wspólnotom i kościołom będących partnerami Open Doors w krajach prześladowanych. To dzięki ich pracy i poświęceniu zapewniamy pomoc w naśladowaniu Chrystusa.

Zakres naszych projektów obejmuje dystrybucję Biblii i literatury chrześcijańskiej, szkolenia przywódców i liderów duchowych, realizacji projektów samopomocowych, edukacyjnych oraz humanitarnych. Ze względu na duży zakres geograficzny naszych działań, projekty są bardzo zróżnicowane, jednakże podstawą do ich wdrożenia są zawsze bezpośrednie potrzeby prześladowanego Kościoła. To kościoły oraz wspólnoty działające w krajach, w których chrześcijanie są prześladowani same określają kształt oraz charakter wymaganego wsparcia. Dlatego bardzo ważne jest dla Open Doors pozostawanie z nimi w bliskiej łączności.

W krajach, cieszących się wolnością wyznania – takich jak Polska – Open Doors prowadzi działalność informacyjną, zachęcając wierzących w Chrystusa do modlitwy oraz podejmowania działań na rzecz prześladowanych braci i sióstr w Chrystusie.

Na naszej stronie pragniemy przedstawić Ci różnorodne obszary działania Open Doors przybliżając tym samym prowadzoną przez nas pracę na rzecz prześladowanego Kościoła.”