Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Bydgoszczy

W dniach od 29 listopada do 1 grudnia br., w Bydgoszczy odbył się Diecezjalny Zjazd Młodzieży. Tematem przewodnim były anioły tj. Michał i Gabriel. Tradycją staje się, że młodzież wraz z bydgoską parafią rozpoczyna nowy rok kościelny i okres adwentu. Zjazd jak poprzednio miał charakter rekolekcyjny wypełniony nie tylko tematami dotyczącymi aniołów, ale również wypełniony różnymi warsztatami. Zjazd zakończył się uroczystym nabożeństwem w liturgii młodzieżowej, a sama młodzież zaśpiewała dla zboru.

Sobotni programy rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewu, modlitwy i rozważania, które przygotowała Ada Malik. Przedpołudnie wypełnione zostało też wykładem ks. Bogusława Wawrzeczko na temat Kościoła prześladowanego. Prelegent, jako przedstawicielem OpenDoors, na czym polega misja tej organizacji i przedstawił formy zaangażowania się w pomoc prześladowanym chrześcijanom. Zwrócił jednak uwagę, że najważniejszą rzeczą jest przezwyciężenie w sobie bierności wobec cierpienia innych.

Dalsza część przedzielona była przerwą obiadową w postaci pizzy. Po obfitym posiłku udaliśmy się do Muzeum mydła i historii brudu. Tam czekały na nas warsztaty, podczas których każdy mógł zrobić własne mydełko. Po warsztatach przewodnik przedstawił w zabawnej formie historię brudu. Następnie odebraliśmy własne mydełka i udaliśmy się do Krainy Słodyczy, gdzie czekały już na nas przemiłe panie. Warsztaty rozpoczęliśmy od ubrania fartuszków i umyciu rąk. W czasie robienia samodzielnych czekoladek panie z Krainy Słodyczy wyjaśniły nam tajniki produkcji czekolady i rodzajów.

Po powrocie ostatnie kreatywne zajęcia czekały na nas. Tym razem robiliśmy ozdoby świąteczne, które częściowo zostały pozostawione na parafialny jarmark świąteczny. Dzień zakończyliśmy śpiewem, modlitwą i rozważaniem na temat aniołach. Od tego momentu rozpoczęła się długa noc bez snu.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji:

img_20191130_173143