Pamiątka Reformacji

Róża Lutra

Uroczyste nabożeństwo odbyło się w naszym kościele pod hasłem biblijnym: Fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus (1 Kor 3,11). W trakcie nabożeństwa mogliśmy wysłuchać Słowa Bożego przeznaczonego przez Kościół do czytania w tym dniu, obejrzeć krótki film przypominający historyczne wydarzenia związane z datą 31. października 1517r. oraz wysłuchać utworu muzycznego przy wyświetlanych slajdach prezentacji.

Następnie Proboszcz podzielił się krótką refleksją, w której zachęcał do reformowania własnych postaw, aby tym samym móc służyć innym i być świadectwem wiary w świecie. Podczas powszechnej modlitwy zanosiliśmy intencje z prośbą o odnowę w Kościele, mądrość dla władz i lokalnych włodarzy, o błogosławieństwo dla parafii i naszej służby drugiemu człowiekowi. Nabożeństwo zakończyło się wspólnym odśpiewaniem pieśni pod tytułem Warownym grodem.

Uczestnicy nabożeństwa mogli również obejrzeć wystawę pt. Słowo w przestrzeni, symbolu, muzyce. Zakupić tematyczną literaturę oraz poczęstować się na tą okazję wypieczonym ciasteczkiem w kształcie twarzy Lutra i wypić kawę. Do następnego Święta Pamiątki Reformacji!