Projekt Diakoni Polskiej „Nowy początek”

Parafia Ewangelicko-Augsburska postanowiła przygotować i zrealizować projekt „Nowy początek”, który zakłada pomoc uchodźcom z Ukrainy rozpocząć nowy etap życia w Grudziądzu. Parafia przeznaczyła jedno z mieszkań dla osób potrzebujących. Mieszkanie znajduje się w centrum miasta i blisko szkół, podstawowej i średniej.

[Kwiecień]

Niestety mieszkanie wymaga całościowego remontu. Fundusze na remont udało się pozyskać we współpracy z Diakonią Polską z Diakonie Katastrophenhilfe. Remont prawie w całości zostanie pokryty ze środków Diakonii. Dzięki temu niebawem zostanie wyremontowane mieszkanie i przeznaczone do zamieszkania.

Obecnie tak wygląda mieszkanie [przed remontem]:

Kolejnym etapem będzie wyposażenie mieszkania. Poszukujemy osoby, które chciałyby sfinansować wyposażenie mieszkania. Środki można przelewać na konto Parafii tytułem „Nowy początek – projekt diakonii”. Obecnie potrzebujemy ok. 10.000 zł. Na bieżąco będziemy informować o pracach.

Ostatnim etapem będzie oddanie mieszkania uchodźcom, którzy pragną związać się na stałe z miastem Grudziądz.

[24 czerwca 2022]

Ruszył remont mieszkania. Dzięki Diakonii Polskiej udało się pozyskać pieniądze również na wymianę ogrzewania. Przed nami jeszcze wiele do zrobienia za nim rodzina z Ukrainy będzie mogła zagościć na stałe i osiedlić się w Grudziądzu. Zapraszamy do galerii.

[ngg src=”galleries” ids=”138″ display=”basic_imagebrowser”]

[16 lipca 2022]

Remont przebiega z planem. Skuta została glazura w łazience. Następnie położona nowa instalacja hydrauliczna. W dwóch pokojach zlikwidowane piece kaflowe, a także położona gładź na ścianach. Z kolei w kuchni zawisł kocioł gazowy. Przed nami kolejne prace renowacyjne. Dziękuję za wsparcie.

[26 lipca 2022]

Za nami kolejne etapy remontu. Zamontowany jest już wkład kominowy, sprawdzone grzejniki, piec. Łazienka została przygotowana do położenia kafelek. A przed nami jeszcze remont kuchni. Zachęcamy do składania ofiar.

[17.08.2022]

Prace poszły naprzód. Łazienka jest już gotowa i wyposażona. Drzwi wejściowe, do łazienki i pokojów zostały zamontowane. Dziś ruszyły prace wykończeniowe w przedpokoju i kuchni. Kolejne zdjęcia i wyniki pracy niebawem.

[02.09.2022]

Ostatnie szlify wykończeniowe.

[14.09.2022]

Mieszkanie zostało poświęcone Słowem i modlitwą. Tak wygląda już wyposażone i urządzone. Dziękujemy Diakoni Polskiej, a także wszystkim ofiarodawcom. Tak oto zakończył się projekt „Nowy Początek”.